Polski biznes – głos rozsądku

W debacie publicznej na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce obowiązuje swoisty standard: Podatki i obciążenia płacowe są za wysokie a nieudolna i pazerna administracja ciągle rzuca przedsiębiorcom kłody pod nogi.

Rozmowa z założycielami Grupy Nowy Styl z Krosna Jerzym i Adamem Krzanowskimi zamieszczona na łamach Gazety Wyborczej z 11.05.2015  stanowi prawdziwy wyłom w dotychczasowym schemacie. Bracia Krzanowscy twierdzą bowiem, że podatki iw Polsce nie są w Polsce nadmiernie wysokie i, że warto dobrze płacić pracownikom i zatrudniać ich na etacie, bo w dłuższej perspektywie będzie to korzystne także dla właścicieli.

To bardzo ważny głos przedsiębiorców, którzy w ciągu 20 lat stworzyli od podstaw gigantyczną, jak na warunki polskie, firmę wyspecjalizowaną w produkcji krzeseł, która zatrudnia 6 tys. osób i skutecznie podbija światowe rynki. Ważny dlatego, że na obecnym etapie rozwoju polskiej przedsiębiorczości  nie sztuka potępiać wszystko w czambuł i formułować radykalne  „genialnie proste” recepty. Zamiast tego trzeba spokojnie poprawiać istniejące rozwiązania oddzielając to co realne i możliwe od iluzji i pobożnych życzeń.