Konstytucja biznesu: ulgi w ZUS, które mogą szkodzić

Nie zwalniajmy i nie obniżajmy składek ZUS dla początkujących przedsiębiorców, ale dajmy im możliwość odroczenia płatności składek do czasu, aż rozwiną skrzydła. Rząd dowodzi, że dzięki ulgom założyciele firm będą mogli szybciej rozwinąć działalność na większą skalę. Otóż takie oczekiwanie nie odzwierciedla realiów współczesnej gospodarki.

Szanse, by osoba podejmująca działalność gospodarczą kiedykolwiek zatrudniła choć jednego pracownika, są niższe niż 10 proc.

Zachęcam do zapoznania się z szerszą argumentacją, zaprezentowaną w: Konstytucja Biznesu: Ulgi w ZUS, które mogą szkodzić  – [Alert numer (10)2/2018/CP/ALK] jak również z artykułem o tym samym tytule: Konstytucja biznesu: ulgi w ZUS, które mogą szkodzić – [Rzeczpospolita, 13 kwietnia 2018].