O Portalu
Podręcznik elektroniczny
Podręcznik PDF
Projekty
Wykładowcy
O autorze
Kontakt
Aktualności
Powrót

Aktualności
06/11/2012
Spotkania w ramach Auli Polskiej przeniesione do Akademii Leona Koźmińskiego
14/06/2012
Materiały na Portalu w wersji angielskiej
18/05/2012
Nowe treści i funkcje Portalu Przedsiębiorczość dla Ambitnych
Strona główna / O Portalu
O Portalu

Przedsiębiorczość dla ambitnych to Portal edukacyjno-doradczy, który uruchomiłem po kilkunastoletniej, fascynującej przygodzie z własnym biznesem. Ma on na celu wspieranie różnorodnych inicjatyw przedsiębiorczych, zwłaszcza tych kreatywnych, innowacyjnych i nastawionych na rozwój, także poprzez aktywne wychodzenie na rynki  międzynarodowe. Przejawem przedsiębiorczej orientacji są także działania na rzecz przyspieszenia rozwoju małych, rodzinnych firm, związanych zwłaszcza z wejściem do rodzinnego biznesu dobrze wykształconych następców.Kluczowym elementem Portalu jest Podręcznik elektroniczny - platforma e-learningowa zawierająca uporządkowaną wiedzę, niezbędną do przygotowania koncepcji a następnie uruchomienia biznesu. Kandydaci na przedsiębiorców znajdą tu dodatkowe materiały i przykłady, szczegółowe rozwinięcie wielu praktycznych kwestii a także narzędzia i formaty w wersji elektronicznej, pozwalające krok po kroku, realizować działania w celu założenia a następnie rozruchu nowej firmy.  Prezentowane na Portalu materiały są dostępne bez ograniczeń, dla wszystkich zainteresowanych.

Platforma elektroniczna Portalu, została zaprojektowana w taki sposób, by móc na niej realizować kompleksowe projekty szkoleniowo-doradcze, w tym finansowane ze środków UE. Na podstawie wcześniejszych realizacji szeregu wdrożeń, mogę potwierdzić wysoką przydatność  tego narzędzia.


Portal Przedsiębiorczość dla ambitnych to jednocześnie narzędzie do prowadzenia zajęć z przedsiębiorczości w szkołach wyższych. Dla wykładowców i szkoleniowców skupionych w Sieci Edukacyjnej Innowacyjnej Przedsiębiorczości Akademickiej (SEIPA), uruchomiony został równoległy Portal SEIPA http://www.seipa.edu.pl/. Oprócz dodatkowych materiałów i wskazówek metodycznych, stworzone zostały techniczne warunki realizacji zindywidualizowanych programów dydaktycznych. Aktualnie Portal jest wykorzystywany przez studentów i wykładowców przedsiębiorczości w ponad 40 wyższych uczelniach, na terenie całego kraju.

Portal Przedsiębiorczość dla ambitnych to twórcze rozwinięcie treści podręcznika w wersji papierowej Przedsiębiorczość dla ambitnych. Jak uruchomić własny biznes, WAIP, Warszawa, 2010. Miał on kilka wznowień lecz obecnie nakład został całkowicie wyczerpany. Aktualnie pracuję nad nową, znacznie rozszerzoną edycją, uwzględniając dotychczasowe doświadczenia dydaktyczne i szkoleniowo-doradcze. Dla zwolenników wersji papierowej, dotychczasowa wersja z 2010 r. jest dostępna na Portalu w wersji PDF

Zapraszam do odwiedzania Portalu oraz zgłaszania wszelkich uwag, które mogą się przyczynić do wzbogacenia jego treści oraz funkcjonalności.

Jerzy Cieślik

   

Licencja Creative Commons
O ile nie jest to stwierdzone inaczej wszystkie materiały na tej stronie są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Fundacji Edukacji i Rozwoju Przedsiębiorczości.
X